תכנון פיננסי הוליסטי אישי

השירות שהיה שמור למשפחות העשירות עכשיו במרחק לחיצה
נשמח לעזור
בכל שאלה

כתבות אחרונות

חיסכון לילדים לטווח ארוך – טיפים ששווה להכיר

חיסכון לילדים

שנת הלימודים החדשה עומדת בפתח – וזה זמן מצוין לעצור רגע ולחשוב איך אנחנו יכולים לדאוג כבר עכשיו לעתיד של ילדינו. עקרון המפתח של החיסכון לטווח ארוך, הוא הריבית דריבית. המשמעות שלו היא שככל שנתחיל לחסוך מוקדם יותר, כך ההשקעה תשתלם יותר. אז איך נכון ואפשר לחסוך לילדים, כבר מגיל צעיר? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

1. היעזרו בתכנית הממשלתית "חיסכון לכל ילד" – ממשלת ישראל השיקה לפני שנים אחדות תכנית חיסכון, במסגרתה כל ילד מקבל הפקדה חודשית של 51 שקל לחשבון שנפתח עבורו. את הכסף ניתן לנהל בבנק או בבית השקעות, וההמלצה היא בד"כ לבחור באופציה של בית השקעות, ובמסלול בסיכון גבוה, כדי למקסם את האפשרות לתשואה בטווח הארוך. ההורים יכולים לבחור להוסיף לסכום זה עוד 51 שקל בכל חודש, קצבת הילדים שלהם. מומלץ בהחלט לשקול לעשות זאת, כדי לייצר חיסכון משמעותי לילדים בעתיד.

2. פתחו חסכון נוסף בפוליסת חיסכון או בקופת גמל להשקעה – אם יש לכם אפשרות פיננסית, מומלץ לשקול בחיוב לפתוח לילדים, כבר מגיל צעיר, חיסכון נוסף באמצעות אחד מכלי ההשקעה המיועדים לכך.

– פוליסת חיסכון היא מוצר שמשווקות חברות הביטוח, לצרכי השקעה. הוא אינו כולל רכיבים ביטוחיים. סכומי ההפקדה לפוליסה גמישים וניתן למשוך אותם בכל עת, תוך תשלום מס רווחי הון. יש מסלולים שונים, ברמות סיכון משתנות, ובד"כ בחיסכון לילדים ההמלצה היא לבחור במסלולים בסיכון גבוה.

– קופת גמל להשקעה לילדים היא מוצר דומה, שמשווק גם על ידי בתי השקעות. לקופה כזו יש יתרון, ביחס לפוליסת חיסכון, אם רוצים לתכנן את ההשקעה לטווח ארוך מאוד, עד לגיל פרישה. זאת, מאחר שהחיסכון בקופה זו מזכה בהטבות מס, בעת משיכה כקצבה בפנסיה. זה אולי נשמע קצת מוגזם, אבל תזכרו שאפילו חיסכון קטן מגיל ילדות, יכול לסייע להבטיח את איכות החיים בגיל פרישה, בעוד עשרות שנים, בזכות אפקט הריבית דריבית.

3. עקבו אחר החיסכון

נכון, מדובר בחיסכון לטווח ארוך ולכן אין צורך לעקוב באובססיה אחר התשואה בתיק בכל חודש. ועדיין – חשוב לבצע מעקב אחת לתקופה אחר התיק, כדי לוודא שאתם מרוצים מהביצועים של הפוליסה/קופה, בהשוואה לביצועים של פוליסות/קופות אחרות, בעיקר בהתחשב בדמי הניהול שגובים מכם. זכרו שגם הפחתה קטנה בדמי הניהול, יכולה להצטבר לסכומים גדולים, בוודאי כאשר מדובר בחיסכון לתקופה של עשרות שנים.

*אין לראות בכתבה משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת ביחס לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם או להוות תחליף לייעוץ אישי, המותאם לצרכי הלקוח.

האם אתה זכאי להטבת המס?
בחר את קבוצת גילך
לבצע בדיקה

הגעת עד לכאן? כבר ניצחת!

זה הזמן להשאיר פרטים שאחד המומחים שלנו יוכל לחזור אליך >