תכנון פיננסי הוליסטי אישי

השירות שהיה שמור למשפחות העשירות עכשיו במרחק לחיצה
נשמח לעזור
בכל שאלה

כתבות אחרונות

לידיעת המשקיעים – הטבות מס ששווה להכיר

tax benefits
האם אתה מנצל את הטבות המס שמגיעות לך?
לבדיקה בחר/י את קבוצת גילך

אחת המטרות של המדינה, בתחום הפיננסי, היא לעודד את האזרחים לחסוך לטווח הבינוני והארוך. כדי לעשות זאת, המדינה מעניקה מספר רב של הטבות מס לחוסכים. חלק גדול מהן מיועד לחסכון הפנסיוני, לתקופה שלאחר הפרישה מעבודה, אבל חלק אחר רלבנטי גם לחסכונות לטווח בינוני. הנה כמה מההטבות ששווה להכיר (הנתונים נכונים לשנת 2022):

הטבות מס בקופת גמל להשקעה

  • ההשקעה בקופה זו מאפשרת גמישות רבה. את הכספים שהושקעו בה אפשר להעביר ממסלול למסלול, ברמות סיכון משתנות בהתאם לצורך, ללא שהדבר ייחשב כאירוע מס – ויצריך תשלום מס הון. זאת, בהשוואה לשינוי שמבוצע לדוגמה בתיק השקעות.
  • ההשקעה בקופת גמל להשקעה מאפשרת  לקבל הטבה אם שומרים את בה את הכספים עד גיל 60 – ומחליטים למשוך אותה כקצבה חודשית. במקרה כזה המשקיעים מקבלים פטור ממס הכנסה על הקצבה. זאת בניגוד למס שמוטל על קצבת הפנסיה. כמו כן, בגיל 60, יש פטור ממס רווחי הון על הכספים הללו.
  • פטור לנכים 100% או לעיוורים, על ההכנסה מריבית המשולמת על כספי פיצוים על נזקי גוף עד לסכום של 309,960 שקל ובתנאי שההכנסה מיגיעה אישית קטנה נמוכה מ-309,960 שקל בשנה.

הטבות מס בפוליסות חיסכון

  • כמו בקופת גמל להשקעה, מעבר בין מסלולים לא כרוך בתשלום מס.
  • כל מי שנולד לפני שנת 1949 מקבל זכאות לניכוי בסך 13,800 שקל ליחיד, או 16,920 לזוג, מההכנסות מריבית.
  • בגיל פרישה מקבלים פטור בגובה 35% מהריבית המזכה, שהיא ההפרש בין ההכנסה מריבית (עד גובה של 103,920) לבין ההכנסה/הכנסת בן/בת זוג החייבת במס (הגבוהה מהשתיים), כפי שמוגדרת בחוק (רווחי בורסה, אך לא שכ"ד או רווח הון ושבח מקרקעין). 
  • בעלי הכנסות מועטות (סכום של 62,400 לבני זוג נכון ל-2022), מקבלים פטור של 10,080 שקל מההכנסה החייבת בריבית. הניכוי המותר קטן בהתאם לסכום שמעבר להכנסה זו.
  • פטור לנכים 100% ועיוורים, זהה לזה שבקופת גמל להשקעה.

הטבות מס בקרן השתלמות

החיסכון עבור ההפקדות של שכירים ועצמאים עד התקרה שנקבעה בחוק פטור ממס ריווחי הון.

  • עצמאים יכולים להפקיד עד 4.5% מההכנסה החייבת (הכנסות בניכוי הוצאות המותרות) לצרכי קבלת הטבת המס. תקרת ההכנסה השנתית המזכה בהטבה היא 270,000 שקל.  
  • המשכורת החודשית המזכה שכירים בפטור מלא על רווחי הון היא עד 15,712 שקלים. כמו כן הפקדת המעסיק אינה נחשבת להכנסה של השכיר/ה ופטורה ממס עד התקרה.
עושים סדר פיננסי ומרוויחים!

בדקו בחינם את התאמתכם לשירות >

*אין לראות בכתבה משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת ביחס לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם או להוות תחליף לייעוץ אישי, המותאם לצרכי הלקוח.

 

האם אתה זכאי להטבת המס?
בחר את קבוצת גילך
לבצע בדיקה

הגעת עד לכאן? כבר ניצחת!

זה הזמן להשאיר פרטים שאחד המומחים שלנו יוכל לחזור אליך >