תכנון פיננסי הוליסטי אישי

השירות שהיה שמור למשפחות העשירות עכשיו במרחק לחיצה
נשמח לעזור
בכל שאלה

כתבות אחרונות

סיכום 2022: מה עשו ההשקעות שלכם?

סיכום 2022 מה קרה להשקעות

שנת 2022, שהסתיימה באחרונה, הייתה שנה לא פשוטה למשקיעים ולחוסכים בשוקי ההון. המלחמה באוקראינה, השפעות הקורונה, ועליות הריבית שנועדו לעצור את האינפלציה שהמריאה במדינות רבות, גרמו לירידות שווקים בבורסות השונות – ולשחיקת ערכם של תיקי ההשקעות.

הנה כמה נתונים לסיכום השנה –

  1. המסלולים הכלליים, הנפוצים, בקרנות ההשתלמות ובקופות הגמל, ירדו בממוצע בשיעור של כ-7.9% במהלך 2022. זו היתה השנה הראשונה שבה התשואות במסלול הכללי היו שליליות מאז 2018, שבה הירידות היו נמוכות בהרבה ועמדו של שיעור של כ-1.1%.
  2. במסלולים המנייתים, שההשקעה בהם כוללת שיעור גבוה יותר של מניות ולכן רמת הסיכון בהם גבוהה יותר, הירידה הממוצעת ב-2022 היתה בשיעור של כ-15.8%.
  3. בקרנות הפנסיה, שבהן ההשקעה זהירה יותר, ההפסדים נעו בין 2.6% בממוצע בתיקים של בני 60 פלוס, עד להפסד של 5.3% בממוצע בתיקים של צעירים עד גיל 50.
  4. הירידות, יש לזכור, הגיעו לאחר שנים טובות מאוד בס הכל בשוקי ההון. כך למשל בשנים 2012 עד 2021, התשואה הממוצעת של קופות בגמל הכלליות היתה 6.7% לשנה.
  5. כאשר משווים בין חברות הניהול השונות – מגלים שחברת מור רשמה את התשואות הטובות ביותר ברוב המסלולים, כאשר את הביצועים הגרועים ביותר רשמו אלטושלר שחם, שבעבר הובילו במשך שנים רבות את טבלאות הביצועים. ביצועים טובים יחסית רשמו גם מגדל, גלל והראל.
  6. לצד הירידות החדות במניות של חברות רבות, 2022 התאפיינה גם בירידות חדות באגרות החוב. למעשה, זו היתה השנה הגרועה ביותר בהשקעות באג"ח מזה מספר עשורים.

לקראת 2023 – מה עושים?

כל תחזית לעתיד, היא כמובן לא ודאית. מגמת האינפלציה הואטה בחלק מהעולם, אבל הריביות צפויות להישאר גבוהות עוד תקופה ממושכת. גם המלחמה באוקראינה, עושה רושם, לא עומדת להיגמר בקרוב. בסין החליטו לסיים את מדיניות "אפס קורונה", וקשה להעריך כיצד ההחלטה תשפיע על הכלכלה העולמית. המומחים מעריכים, בהתאם, כי השווקים עשווים גלות אי יציבות ועצבנות רבה במהלך השנה.

מתלבטים מה כדאי לכם לעשות? אלו שינויים אם בכלל יש לעשות בחסכונות ובהשקעות שלכם?
אנחנו מזמינים אתכם לקבל מאיתנו שירות של תכנון פיננסי הוליסטי אישי שיעזור לכם למקסם את היכולות הפיננסיות. המומחים שלנו יעזרו לכם, לתכנן בצורה הטובה ביותר את התיק הפיננסי שלכם – להבין מה מצבכם, כמה אתם משלמים על הניהול שלו, היכן אתם יכולים לחסוך, ואלו השקעות כדאי לכם לבצע בהתאם לצרכים האישיים והמשפחתיים שלכם. המומחים שלנו ינתחו לעומק את מצבכם הפיננסי, וילוו אתכם, צעד אחר צעד, בדרך לעתיד כלכלי טוב ובטוח יותר. השירותים שלנו כוללים גם ייצוג וניהול הקשר מול בתי השקעות, חברות ביטוח וקרנות פנסיה, כדי להשיג עבורכם את התוצאות הטובות ביותר.

עם SIMPLY תרוויחו יותר מהכסף שלכם
באמצעות תכנון פיננסי אישי נוכל לשפר עבורך את דמי הניהול, להמליץ על אפיקי השקעה בטוחים ולחשוף אותך להזדמנויות כלכליות שיגדילו את התשואות שלך!
האם אתה זכאי להטבת המס?
בחר את קבוצת גילך
לבצע בדיקה

הגעת עד לכאן? כבר ניצחת!

זה הזמן להשאיר פרטים שאחד המומחים שלנו יוכל לחזור אליך >