תכנון פיננסי הוליסטי אישי

השירות שהיה שמור למשפחות העשירות עכשיו במרחק לחיצה
נשמח לעזור
בכל שאלה

כתבות אחרונות

קופת גמל להשקעה ופוליסת חיסכון – מה ההבדלים?

קופת גמל להשקעה או פוליסת חיסכון

יש לכם כסף פנוי? מתלבטים כיצד להשקיע אותו? שתיים מהאפשרויות הנפוצות ביותר להשקעה הן קופת גמל להשקעה ופוליסת חיסכון. מה הדמיון ומה ההבדלים בין שתי האפשרויות? בואו לגלות.

בין שתי האפשרויות, יש דמיון רב.

  • גם בקופת גמל להשקעה וגם בפוליסת חיסכון אפשר למשוך את הכספים שנצברו בכל מועד, כאשר בעת המשיכה יש לשלם מס רווחי הון על הרווחים שנצברו.
  • בשתי האפשרויות ניתן לבחור מסלול ברמת סיכון שמתאימה לכם, מתוך מבחר גדול של מסלולים. כמו כן, ניתן לשנות מסלול, בהתאם לצורך, כאשר מעבר ממסלול למסלול באותה החברה אינו כרוך בתשלום מס על רווחי ההון.
  • רוצים לקחת הלוואה, על חשבון הכסף שצברתם? ניתן לעשות זאת גם בפוליסת חיסכון וגם בקופת גמל להשקעה, בכפוף למדיניות החברה שבה בחרתם לנהל את ההשקעה.

עם זאת, קיימים גם הבדלים משמעותיים בין קופת גמל להשקעה לבין פוליסת חיסכון.

  • בקופת גמל להשקעה יש מגבלת הפקדה שנתית שעומדת על קצת יותר מ-70,000 שקל נכון לשנת 2022. לעומת זאת, אין מגבלה על גובה הסכום שאפשר להפקיד לפוליסת חיסכון.
  • כאשר מגיעים לגיל 60, בקופת גמל להשקעה אפשר להחליט למשוך את הכספים כקצבה חודשית, ואז ניתן ליהנות מפטור מלא על מס רווחי הון. זאת, לאחר העברה של הכספים למוצר כגון ביטוח מנהלים או קרן פנסיה. לעומת זאת, בפוליסת חיסכון לא ניתן להעביר כספים למוצר מסוג זה ולקבל פטור ממס רווחי הון.
  • בגזרת דמי הניהול, בד"כ – בפוליסות חיסכון דמי הניהול יהיו גבוהים יותר מאשר בקופות גמל להשקעה, אך מאחר שניתן להתמקח על דמי הניהול – חשוב לבדוק כל מקרה לגופו ולבצע השוואה בין ההצעות השונות.
  • בקופת גמל להשקעה יש אפשרות לבצע מעבר בין חברות שונות, ללא תשלום מס רווחי הון, בעוד שבפוליסת חיסכון שינוי של חברה יהיה כרוך בתשלום מס.
  • פוליסות חיסכון מנוהלות רק על ידי חברות הביטוח, ולא בבתי השקעות.
  • בפוליסות חיסכון אפשר לנצל הטבה ייחודית לחוסכים מבוגרים, שנולדו במהלך 1948 או קודם לכן, סעיף 125ד בפקודת מס הכנסה. ההטבה מקנה פטור מריבית כנגד הרווחים שנצברו בפוליסת החיסכון בשיעור של כ- 13,000 שקל ו-16,000 שקל לזוג. בקופת גמל להשקעה, אפשרות זאת לא קיימת.

*אין לראות בכתבה משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת ביחס לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם או להוות תחליף לייעוץ אישי, המותאם לצרכי הלקוח.

האם אתה זכאי להטבת המס?
בחר את קבוצת גילך
לבצע בדיקה

הגעת עד לכאן? כבר ניצחת!

זה הזמן להשאיר פרטים שאחד המומחים שלנו יוכל לחזור אליך >