תכנון פיננסי הוליסטי אישי

השירות שהיה שמור למשפחות העשירות עכשיו במרחק לחיצה
נשמח לעזור
בכל שאלה

כתבות אחרונות

שווה לשקול: מעבר להשקעה במסלול מנייתי!

המחצית הראשונה של שנת 2023 הייתה לא פשוטה מבחינה פיננסית בעבור רוב תושבי ישראל. האינפלציה טיפסה לסביבות 5% בשנה, והריבית של בנק ישראל עלתה שוב ושוב. כתוצאה מכך, ההחזרים על המשכנתא ועל הלוואות אחרות התייקרו משמעותית. כשמצרפים לכך את התייקרויות המחירים, את יוקר המחיה הבסיסי בישראל, ואת היחלשות השקל לעומת הדולר והיורו – התוצאה הייתה קושי הולך וגובר "לסגור את החודש".

בנוסף לכך, השינויים המהירים בריבית ובמדד, גרמו לשחיקה מהירה מאוד בערך של חסכונות הציבור, והובילו רבים להתלבט מהי הדרך הנכונה והטובה ביותר עבורם להשקיע את כספם. אפשרות אחת, שבה בחרו רבים, הייתה לסגור את הכסף בפיקדונות בבנק לטווח של שנה ומעלה, אבל הריבית שאלה הציעו עדיין היתה נמוכה ביחס למדד, כך שהפיצוי על שחיקת ערכו של הכסף לא היה משמעותי מאוד.

מוציאים את הכסף מהבנק

אפשרות טובה, היא להשקיע את החסכונות במוצרי השקעה לטווח בינוני-ארוך: קופות גמל, קרנות השתלמות ופוליסות חיסכון. הבחירה הזו הוכיחה את עצמה במחצית הראשונה של 2023 – והתשואות בממוצע היו גבוהות בהרבה מאלה שאפשר לקבל בפקדונות בבנק.

וכמה אפשר היה להרוויח ב-2023? זה תלוי באיזה מסלול בחרתם. כשאתם בוחרים להשקיע באפיקים כאלה, עליכם לבחור באחד מתוך שפע מסלולים שהם מציעים. רוב הציבור בוחר במסלול הכללי (שהוא גם ברירת המחדל בגילים המבוגרים).

עושים סדר פיננסי ומרוויחים!

בדקו בחינם את התאמתכם לשירות >

המסלול הכללי הוא מסלול בסיכון נמוך יחסית. בתקופת ירידות בשוק ההון, הוא אמור לרדת פחות ממסלולים אחרים מסוכנים יותר, אבל בתקופה של עליות, התשואה שלו נמוכה פחות בהשוואה אליהם.

2023 – ההשקעה במניות הוכיחה את עצמה

בואו נסתכל, לדוגמה, על כמה נתונים מ-2023 ונראה עד כמה ההפרש יכול להיות משמעותי:

מתחילת השנה, המסלולים המנייתיים, שבהם חלק גדול יחסית מהתיק מושקע במניות, השיגו בממוצע תשואה של כ-15%, כשבלט במיוחד לטובה מסלול מחקה מדד 500S&P שעוקב אחר 500 המניות של החברות הגדולות בוול סטריט. ומה קורה אם בוחנים תקופה ארוכה יותר של שלוש שנים? התמונה דומה. התשואה במסלול המנייתי הייתה הגבוהה ביותר.

ניקח לדוגמה את התיק של חברת מיטב: במסלול המנייתי (גמל להשקעה-פאסיבי), נרשמה מתחילת השנה תשואה של 29.52%. ובמסלול הכללי? 8.16% בלבד. ומה קורה בטווח של שלוש שנים? במסלול המנייתי – 46.17%, לעומת 13.58% בלבד במסלול הכללי.

ועוד דוגמה – הפניקס ומנורה מבטחים, במסלול שצמוד למדד 500S&P, רשמו תשואה של כ-15% מתחילת השנה. לעומת אינפינטי או הנדסאים וקופה להשקעה שרשמו תשואה של כ-6.3% בלבד במסלול כללי (וגם זה יותר ממה שתקבלו בפקדון בבנק…).

אם מסתכלים על קרנות ההשתלמות, אפשר לראות שמתחילת השנה התשואה במסלול המנייתי נעה בד"כ בין 11% ל-15.5%, תלוי בחברה, ואילו במסלול הכללי אפשר לראות תשואות של 7%-11%.

אל תתנו למספרים לבלבל אתכם!
מהיום גם אתם יכולים ליהנות משירות של מתכנן פיננסי הוליסטי שרואה את התמונה הכוללת ויודע לנהל את הכסף שלכם בשבילכם ולטובתכם!

לחצו ובדקו את התאמתכם לשירות

כדאי לכם להתייעץ

אז מה עושים? האם הסיכון הגדול יותר במסלולים המנייתיים שווה את זה? זה כמובן תלוי בצרכים האישיים שלכם. הנתונים ב-2023 מראים שלא הייתם צריכים להסתכן יותר מדי השנה בשביל להרוויח, וגם במסלול הכללי, שהוא די שמרני, היו תשואות יפות. מי שלקח סיכון גדול יותר ובחר במסלול המנייתי, הרוויח אפילו יותר.

בשביל שלא תקבלו החלטה לא מושכלת, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם המתכננים הפיננסיים של SIMPLY

אנחנו פה כדי לעזור לכם להגיע ליעדים שלכם. עם תכנית פיננסית ואסטרטגיית ליווי שנכונים לכם אישית, תוכלו לחסוך בעלויות לצד הגדלת התשואות.
במקום להתמודד לבד עם חברות הביטוח, הבנקים ובתי ההשקעות – תתייעצו איתנו. זכרו – פערי הידע בין הלקוח לבינם, יוצרים להם אפשרות להרוויח, על חשבונכם. חבל לא?

עם SIMPLY תרוויחו יותר מהכסף שלכם
באמצעות תכנון פיננסי אישי נוכל לשפר עבורך את דמי הניהול, להמליץ על אפיקי השקעה בטוחים ולחשוף אותך להזדמנויות כלכליות שיגדילו את התשואות שלך!

אין לראות בכתבה משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת ביחס לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים מכל מין וסוג שהם או להוות תחליף לייעוץ אישי, המותאם לצרכי הלקוח.

האם אתה זכאי להטבת המס?
בחר את קבוצת גילך
לבצע בדיקה

הגעת עד לכאן? כבר ניצחת!

זה הזמן להשאיר פרטים שאחד המומחים שלנו יוכל לחזור אליך >